Bebe sušenky

Tentokrát jsem pro vás předělala recept oříškových Bebe sušenek, které jsem na střední škole opravdu milovala. Po upravení receptu na zdravou verzi jsem se dostala na téměř stejné výživové hodnoty jako u originální sušenek, ale musím upozornit, že SLOŽENÍ je jiné, jednoduché - bez umělých aromat, emulgátorů apod. Dole pod receptem najdete složení kupovaných a mých domácích Bebe sušenek.

Suroviny na cca 14 kusů:

150 g ovesných vloček

80 g lískových oříšků

100 g lískooříškového másla Bigboy butter

80 g datlové pasty (namočených datlí přes noc)

1 pásek hořké kvalitní čokolády

1 vejce

5 lžic vlažné vody

Jednoduše dáme do mixéru všechny suroviny kromě čokolády a rozmixujeme. Nakonec do směsi nalámeme na malé kousky čokoládu a vmícháme ji do ní. Na pečící papír tvarujeme placičky ve tvaru Bébé sušenek, ty pak pečeme v předem vyhřáté troubě na 180°C 20-25 minut.

Ideální snídaně třeba s jogurtem a ovocem, nebo jenom jako malá svačinka.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY na 100 g:

Kupované Bébé sušenky: 1880 KJ

Tvoje domácí Bébé sušenky: 1873 KJ

Výživové hodnoty jsou stejné, co ALE složení?

Kupované Bébé sušenky: pšeničná mouka 41,5 %, celozrnná pšeničná mouka 3,2 %, ovesné vločky 12,4 %, ječná mouka 2,6 %, pšenice špaldy 1 %, žitná mouka 1,1 %, CUKR, ŘEPKOVÝ OLEJ, kousky čokolády, Jádra LÍSKOVÝCH OŘECHŮ (2.5%), Med (2.1%), Kypřící látky (hydrogenuhličitan sodný, hydrogenuhličitan amonný), AROMATA, Směs minerálních látek (uhličitan hořečnatý, elementární železo), Jedlá sůl, REGULÁTOR kyselosti (kyselina citronová), EMULGÁTOR (SÓJOVÝ lecitin), Směs vitaminů (vitamin E, vitamin B1)

Tvoje Bébé sušenky:

Ovesné vločky, lískové oříšky, lískooříškové máslo, datlová pasta, hořká čokoláda, vejce, vlažná voda

Štítky: