5 důvodů PROČ běhat a jak jsem si to zamilovalaCo bude patřit mezi mé první příspěvky v této kategorii, mi bylo jasné úplně od začátku. Běžci mi určitě dají za pravdu, že když začnete s pravidelným během, není těžké si ho zamilovat a zůstat u něj celý život. Určitě nejsem žádný "běžec profík", nelámu žádné rekordy, ani nesbírám medaile po různých závodech - možná nějaký ty za účast :-), ale mám to ráda a o tom to celý je!Proč tedy běhat?


1) Metabolismus - záleží na spousta faktorech, které ho ovlivňují, ale je známo, že běžci ho mají výborný.


2) Hubnutí - běháním zhubnete, ale pozor vaše tělo si na stejný pohyb po čase zvykne, musíte měnit intervaly, tratě, intenzitu. Běh taky perfektně tvaruje postavu, hlavně nohy!


3) Fyzička - budete se cítit lépe a po čase poznáte, že se v běhu zlepšujete, to vás namotivuje dál - k lepším výsledkům, ze kterých budete mít radost.


4) Peníze - běh vás nic nestojí, můžete běhat kdekoliv, kdykoliv a hlavně jste na čerstvém vzduchu, o to víc uděláte něco pro vaše zdraví.


5) Psychoterapie - během si pročistíte hlavu od starostí a navíc vás ještě dobije energii, běh je pro mě takový "aktivní odpočinek".Ať už začnete běhat z jakéhokoliv důvodu, zaručuji vám, že si to po čase zamilujete! Nebude to hned, možná to bude trvat i déle, ale hlavní je, u toho vydržet. Stačí jeden pokrok, jeden běh, kdy se vám poběží "samo" a už to pro vás nebude utrpení, ale bude to zábava. Nic mně nepročistí hlavu (např. od učení) víc než běh.. jen já, hudba a příroda. Běhejte, cvičte, mějte rádi sebe a svoje tělo, ono vám to jednou vrátí!


Veronica_BSS